piatok 9. augusta 2013

Mätové Krevety

...neverím, že už vyše mesiaca som nenapísala žiaden príspevok. Otras. Leto na Kréte letí ako bláznivé. Máme ultra rýchlu sezónu, a nechápem ako už môže byť august. Premleli sa nám už stovky dovolenkárov, a mne sa zdá, že tu mám stále ten istý turnus. Asi to bude tým, že každý deň máme kadejaké prípady, príbehy a podobne...ja si naivne myslím, že ma už nemôže prekvapiť nič, ale vždy sa nájde niekto, kto perlí jedna radosť...Ale mimo starostí, práce, transferov, letísk a všetkého možného sa teším, že máme čas sa stretnúť s mojimi kolegovcami a grilovať. Toto leto sa nesie v znamení grilovačiek. Chcela by som vidieť štatistiku od mäsiara, koľko sme mu už urobili tržbu :)

Grilujeme všetko od kukurice, cez mäso, hríby, hot dogy, syry až po krevety. A práve super jednoduchý recept na grilované krevety sem práve hrdo píšem :)

Mätové krevety s citrónovou alebo pomarančovou šťavou
Treba mať:
500g kreviet 
2 hrste nasekanej mäty
1 citrón
1 pomaranč
olivový olej
soľ

Krevetky umyjeme, pokvapkáme olejom, trošku osolíme. Pridáme nasekanú mätu, šťavu z citróna, z pomaranču a ponapichujeme na špajdle. Chvíľku ogrilujeme, aby sa nám nevysušili a papáme. :)
Mäta im dá krásnu sviežu a voňavú chuť :) Je to super kombinácia. 

PS: Veľmi to s tymi krevetkami neprežente, sú silné afrodiziakum. Hovorí sa, že samotný Casanova začínal svoje milostné rituály vždy po tom, čo zjedol krevety alebo iné morské plody :)

Tento recept venujem Maťkovi, ktorý je letný grilmaster, a s ktorým si čoskoro otvoríme bystro :D Prikladám krásnu fotografiu, kde máte skvelý tip na to, ako jednoducho rozpáliť gril a.k.a. nech žije fén!

Okrem iného, týmto príspevkom pozdravujem aj všetkých mojich kolegov a Kréťanov.  :)

Fotky sú trošku shit, lebo boli fotené v tme iPhonom :D

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára